Sosyal medya fotoğraf ölçüleri

Back to Blog

Sosyal medya fotoğraf ölçüleri

Günümüzün büyük bir bölümünü itiraf edelim ki sosyal medyada geçiriyoruz , peki sosyal medyada paylaştığımız görseller , profil fotoğraflarımız ve kapak fotoğrafları nasıl gözüküyor ? yada kaçımız buna dikkat ediyoruz ? Bir çok kurumsal firma kurumsal kimliğini yansıtan profil fotoğrafları ve kapak fotoğrafları için tasarım ajanslarıyla çalışıyor , hatta öyleki bu işler için sosyal medya danışmanlık şirketleri kuruluyor ve bu tarz önem gerektiren işleri bu firmalar yapıyor.  Ender tasarım olarak sosyal medyada paylaşılan görsellerin gerçek ölçülerini sizler için derledik .

Keşke tüm sosyal medya platformlarında aynı boyutlar kullanılmış olsaydı, fakat maalesef bu durum böyle değil. Hemen hemen tüm platformlar kendine özgü boyutlar kullanıyor. Bu durum ise kullanıcılar için ayrı bir problem oluşturuyor.

Kalitesiz Görseller

Belirtilen boyutlara uymayan fotoğrafların kullanılması kalitesiz fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor. Böyle profilin görüntüsü bozuluyor ve kullanıcının talep etmeyeceği bir görüntü ortaya çıkıyor. İşte sizlere Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Instagram gibi büyük platformların Sosyal Medya Tasarım Ölçüleri, hepsi için büyük tasarım boyutları ve tüm özellikleri.

FACEBOOK BOYUTLAR
Facebook Kapak Fotoğrafı: 851 x 315
Facebook Profil Fotoğrafı: 180 x 180

TWITTER BOYUTLAR
Twitter Kapak Fotoğrafı: 520 x 260 px
Twitter Profil Fotoğrafı: 81 x 81 px

GOOGLE+ BOYUTLAR
Google+ Kapak Fotoğrafı: 2120 x 1192 px
Google+ Profil Fotoğrafı: 270 x 270 px

LINKEDIN BOYUTLAR
LinkedIN Kapak Fotoğrafı: 646 x 220 px
LinkedIn Profil Fotoğrafı: 100 x 60 px

PINTEREST BOYUTLAR
Pinterest Profil Fotoğrafı: 160 x 165 px

INSTAGRAM BOYUTLAR
Instagram Profil Fotoğrafı: 110 x 110 px

YOUTUBE BOYUTLAR
YouTube Kapak Sanat: 2560 x 1440 px
YouTube Kapak Sanat Güvenli Alan: 1546 x 423 px

Sosyal medyada paylaş

Back to Blog