Web tasarım pahalımıdır ?

Back to Blog

Web tasarım pahalımıdır ?

Web sitesi yaptırmanın pahalı olduğu düşüncesi oldukça yaygındır. Ancak diğer reklam ilanlarına ödenen rakamları düşünürsek web sitesinin daha ekonomik olduğunu anlayabiliriz.

İsterseniz bunu karşılaştırma yoluyla bir düşünelim. bir web sitesinin yaptığı tanıtımı broşür veya katalogla yapmak istediğinizde yalnızca broşürü veya katalogu gönderdiğiniz adres kadar kişiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca broşür veya katalog benzeri basılı malzemelerin basıldıktan sonra düzeltme imkânının olmaması çok büyük sıkıntı yaratır. Şirketinizin sloganını değiştirebilir, sunduğunuz hizmetleri değiştirebilir hatta basım sebebiniz olan kampanyadan bile vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumda kazancınızın artacağını düşünürken ciddi zarara uğramanız aşikârdır.

Televizyon, radyo, gazete ve dergi reklamları için de oldukça büyük meblağlar ödenmektedir. Örneğin televizyona vereceğiniz bir reklamla 100 tane ayrı web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete, dergi, radyo reklamcılığı da web sitelerini oluşturma ve tanıtımını yapmaya oranla çok pahalıdır. Ve çoğu zaman istenildiği oranda hedef kitleye de ulaşmazlar. Üstelik bu reklam kampanyalarının devamlılığı yoktur. Belirli bir süreç kapsamında devam ederler. Tüm bu veriler gösteriyor ki uzun vadeli bir tanıtım düşünülüyorsa web siteleri en ucuz ve geniş kitlelere yönelik tanıtım mecralarıdır.

NEDEN WEB SİTESİ YAPTIRMALIYIM?

Bir web sitenizin olmasının size kazandıracağı avantajlardan bazıları; Firmanız için çok iyi bir imaj sağlar, diğer firmalar üzerinde kaliteli bir firma olduğunuz izi bırakır. Firma ise; sitenizde tanıtımı yapılan ürünün; hareketli, görüntülü ve sesli sunumlarla ziyaretçiye en iyi şekilde tanıtımının yapılmasını sağlar. Şahıs sitesi ise (sanatçı, siyasetçi, yazar vb.) Eserleri ile ilgili bilgi almak isteyen ziyaretçileri bilgilendirmekle beraber, site üzerinden satış yapılmasına da olanak sağlar. Sanal ortamda açmış olduğunuz bir sergi salonu veya şube olarak çalışır. Rezervasyon sistemli firmalarda; online rezervasyon imkanı sağlar, kredi kartı ve banka havalesi ile ödeme olanağıyla, müşterinin hiç yerinden kalkmamasını, firma sahibinin de hiç bir uğraş sarf etmeden satış yapmasını sağlar.

Broşür gönderme, faks yollama yerine e-mail ile daha kolay ve masrafsız iletişim imkanları kazandırır. İstediğini değişiklikleri saati geçmeden değiştirebilme imkanı sunar. Sizinle veya bir ürününüzle ilgili bilgi almak isteyenlere sitenizi söylediğinizde zamandan kazanmanızı sağlar Her zaman söylediğimiz gibi, diğer reklam çeşitlerine göre size mal olabilecek en ucuz reklam aracıdır. Diğer reklam yöntemlerine bakıldığında en geniş ve gelir seviyesi yüksek kitleye hitap edebileceğiniz tek reklam aracıdır.

Yaptıracağınız bir web sitesinin ne kadar yarar sağlayacağından şüpheniz varsa bizimle irtibata geçin, size kanıtlayalım.

BİR WEB SİTESİNDE OLMAZSA OLMAZLAR…

    Hedef kitlesiyle iyi iletişim
    Özgün ve göze çarpan estetik tasarım
    Yüksek hız

Sosyal medyada paylaş

Back to Blog